BİZ KİMİZ?

Genç girişimciler olarak olarak, doğaya dönüş mottosu ile kurduğumuz LAVAROMA markası çatısı altında, özellikle lavanta yağı ve lavantaya dair ürünleri en doğal haliyle değerli anlarınıza katmayı hedefliyoruz.

Edirne’nin verimli topraklarına ektiğimiz umutlarımızı, insan sağlığına zararlı her türlü süreçten uzak tutarak, teknoloji ve modanın tüm yeniliklerinden faydalanarak en rafine haliyle ve bir aile coşkusu ile tüm dünyaya tanıtma azmi içerisinde yolumuza devam etmekteyiz.

NEDEN EDİRNE ?

Kişiye Özel Tedavinin ilk merkezi:

1488'de de hizmete açılan Edirne Darüşşifası’nın
( Hastanesi’nin) sadece Osmanlı İmparatorluğu’nun değil açık ara tüm dünyanın en önemli şifa merkezinin Edirne’de kurulması bir tesadüf değildir.

Mor rengin her tonunda çiçekleri ve Edirne’den tüm dünyaya yayılan eşsiz kokusuyla şifa kaynağı “Edirne Lavantası” Darüşşifa’daki bilim inşalarının dikkatini hemen çekmiştir.

Tedavide yalnız musikiden değil Lavanta kokan bahçelerle, lavanta yağından elde edilen ilaç ve tıbbi malzemelerden de yararlanılmıştır.

 

Örnek vermek gerekirse; zihin açmak için, zekayı arttırmak için, hafızayı güçlendirmek için dinletilen Türk musikisinin İsfahan Makamı ile baş ağrısı için deva olarak bilinen Rehavi Makamı dinletilerinde hastalara lavanta yağı koklatmak o dönem tıp uygulamaları arasında büyük önem taşımaktadır.

Şifa kültürünün nüfuz ettiği geleneklerimiz ile Edirne'nin verimli topraklarından yüzlerce fiziksel ya da ruhsal rahatsızlığın terapisinde ana etmen olarak kullanılan Lavanta'yı ulaşabileceği en kaliteli haline getirerek kullanımınıza sunuyoruz.

Huzuru İçine Çek...

Merve Mah. İrade Sk. Sancaktepe İstanbul

Lavaroma Organik Kozmetik A.Ş. Copyright © 2020 - Tüm Hakları Saklıdır.

(535) 366 04 42